Sportetika, sporterkölcs, sportszellem
"A háborúk azért törnek ki, mert a nemzetek félreértik egymást” - mondta Pierre de Coubertin. „Addig nem lesz béke - mondja -, amíg a különböző fajokat elválasztó előítéleteket le nem győzzük. Mi lenne jobb eszköz e cél elérésére, mint az, hogy minden ország ifjúságát rendszeresen összehozzuk az izomerő és ügyesség barátságos próbáira.”
Az utánpótlássport nagyszerű lehetőséget jelent a csapatmunka megtanulására, az önbizalom fejlesztésére és a jellemépítésre, de sajnos ebben a környezetben is előfordul a zaklatás . A zaklatással kapcsolatos fokozott odafigyelés és oktatás ellenére az edzők nem mindig veszik észre, a gyerekek pedig nem szívesen beszélnek róla. Íme hét olyan jel, ami arra utal, gyermeke, sportolója zaklatás […]
A bántalmazás pontos fogalommeghatározásai a nemzeti jogszabályok szerint részben eltérhetnek, azonban a legtöbb joghatóság a gyermekbántalmazás négy formáját ismeri el: fizikai bántalmazás, pszichológiai bántalmazás, szexuális bántalmazás és elhanyagolás.
A gyermekvédelem a sportedzői tevékenységben minden sportszervezetben részt vevő személy felelőssége. Egyetlen szülő, edző, elnökségi tag vagy közösségi tag sem szeretne egy nap arra ébredni, hogy egy edző vagy szervezet gyermekkel szembeni magatartásával kapcsolatban vizsgálatot kell indítani.
Ha elég hangosan és magabiztosan kiabálsz valamit, az emberek hallgatni fognak rád, ezt a sporttáplálkozással kapcsolatban is észrevehetjük!
Úgy tűnik, hogy a tisztességes és igazságos viselkedés eszméi a versenyjátékokat a kezdetektől fogva követik (Guttmann 1987).
A labdarúgás a legglobálisabb sportág. Minden országban, minden lakott kontinensen, férfiak, nők, felnőttek és gyerekek egyaránt játsszák. Ez részben a sportág egyszerűségének köszönhető: a labdát egy kapu felé rúgják, amelyet védeni kell. Játszható füvön, betonon, porban és homokban; beltéren és kültéren egyaránt. Minimális eszközt igényel (kapufákhoz bármi), és ezért az egyik legegyenletesebb játék. Ez az […]
Mint mindenkit, aki valamilyen szinten érintett a 2021-es "Tokió 2020" olimpiai versenyek kapcsán, engem, mint közreműködő sportpszichiátert is megkerestek újságírók, hogy mondjam meg a tutit, a biztos győzelem receptjét, de ha ez nem megy, akkor legalább 1-2 szaftos történetet osszak meg.
Az overparentig magatartás egyre gyakoribbá válik az iskolán kívüli környezetben is, így például az utánpótlássportban.
Érdekes cikkeink, aktuális írásaink
Megrendelhető könyveink